PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127846}

Lot Feniksa

Flight of the Phoenix
6,5 18 169
ocen
6,5 10 1 18169
Lot Feniksa
powrót do forum filmu Lot Feniksa

Moja opinia...

ocenił(a) film na 8

Film calkiem ciekawy. Moze nie jest jakis super rewelacyjny ale po kolei. Przede wszystkim dobor aktorow do filmu byl rewelacyjny. Nie widze nikogo innego jak Quaida jako pilota-chama, Laurriego-zmanierowanego angola, mulata-narwanego cwaniaka... Generalnie kazda postac jest zagrana swietnie. Cala obsade przeslania jednak Ribisi. Postac, ktora gra jest tak wyrazista, tajemnicza i wieloplaszczyznowa ze moge ten film ogladac 10 razy. Caly film widz oglada i domysla sie co to za czlowiek zeby na koncu naprawde sie zdziwic... Tu wkraczamy w drugi etap komentarza. Film jest nieprzewidywalny. Duzo zwrotow akcji, zaskakujacych momentow, niespodziewanych zdarzen. Moze nie jest to serwowane w sposob ciagly ale napewno podbija ampltude wrazen co jakis czas. Scenariusz calkiem przyzwoity, Efekty specjalne moze na nizszym poziomie ale wiele ich nie ma, muzyka... Wlasnie. Utwor Massive Atack "Angel" w tym filmie podnosi jego ocene przynajmniej o jeden punkt. Kawalek uzywany dosc czesto w filmach tu byl strzalem w dziesiatke. Koronacja jednej z wazniejszych scen. Gesia skorka. Co do zdjec to nie pozostawiaja nic do zyczenia. Jedyne co troche posmierduje to koncowka filmu. Dla mnie jest za naiwna ale to w koncu jakies 5 min ze 113. Naprawde warto obejrzec bo film jest bardzo dobry. Nie zanudzi nas a przy okazji czesto zaskoczy. 8/10

ocenił(a) film na 2
Rafcyk

Witam,

pozwolę sobie wyrazić moją opinię o tym filmie tuż pod Twoją, gdyż bardzo obficie go tu opisałeś. A poza tym będzie jakiś kontrast dla przyszłych czytających ;-) . Po kolei.

[miejscami SPOILEROWO]

"Film calkiem ciekawy. Moze nie jest jakis super rewelacyjny"

Powiem tak: tematyka ciekawa, wykonanie (ogólnie) - nietrafione.

"Przede wszystkim dobor aktorow"

Tu jestem skłonny się zgodzić, choć moim zdaniem ich gra była mooocno "drewniana" miejscami.

"Film jest nieprzewidywalny. Duzo zwrotow akcji, zaskakujacych momentow, niespodziewanych zdarzen."

A tu się nie zgadzam absolutnie. Coś tam kapie - myśl: ale zaraz pierdyknie. 30 sekund - BUM!!! Walka między członkami załogi - myśl: zaraz rozleją wodę. 15 sekund - chlap i po wodzie. I tak jeszcze kilka razy. Nie zaskoczyło mnie absolutnie nic.

"Scenariusz calkiem przyzwoity"

... mógłby być, ale jak dla mnie, nie jest :-D .

"Co do zdjec to nie pozostawiaja nic do zyczenia."

Dokładnie. To największy (i jedyny jak dla mnie) plus tego filmu. Piękne pustynne plenery.

"Jedyne co troche posmierduje to koncowka filmu. Dla mnie jest za naiwna ale to w koncu jakies 5 min ze 113."

Umówmy się - cały film jest naiwny, ale byłbym w stanie to przeboleć, bo o co innego w nim chodzi. Ktoś wcześniej napisał: zgoda buduje, kłótnia niszczy i taki przekaz ma się tu wybić, ale film jest w swej konwencji mocno niezdecydowany, przez co w końcu nie wiadomo, czy to film o przetrwaniu, czy wiersz moralizatorski.

"Naprawde warto obejrzec bo film jest bardzo dobry. Nie zanudzi nas a przy okazji czesto zaskoczy. 8/10"

Naprawdę nie warto oglądać tego filmu, jest wyjątkowo słaby. Zanudzi nas i niczym nie zaskoczy. 2/10 (za plenery) ;-) .

Choć oczywiście o gustach dyskutować tu raczej nie będziemy :-D .

Pozdrawiam gorąco :-) .

ocenił(a) film na 8
maniooo

"SPOILER"
No nie przesadzajmy. Nie jest tak dramatycznie zeby dawac 2/10. Co do moralizatorstwa. Film sie oglada swietnie jesli traktowac go jako czysta rozrywke. Wg mnie rezyser akurat nie mial na mysli zawierac jakis glebszych moralow czy tresci. Aktorzy czasem graja sztywno, ale to chyba mankament kazdego filmu. Chyba nie ma filmu doskonalego. Co do zaskakiwania. No z ta woda sie zgodze a z tym wybuchem to juz calkiem. Ale zaskoczylo mnie troche to co sie dzialo kiedy ten koles poszedl sam z obozu i trafil na rozpierduche reszty ekipy z samolotu ktora rozniesli "jezdzcy pustyni" tak ich nazwe. Poza tym w zyciu bym sie nie spodziewal rozwiazania akcji z sabotazem obozu. No mimochodem scena z budowaniem samolotu i "Heeya" z boomboxa to szczyt ale jak mowie. Czysta rozrywka i nic wiecej. No ale gusta sa rozne. Pozdrawiam.

Rafcyk

Dla mnie film się bardzo podobał. Nie nastawiałam się na ambitne kino, ani na odmóżdżającą komedię.
Gra aktorska nie jest najgorsza, plenery przecudne, niesamowity Hugh Laurie i Giovanni Ribisi.

Widywałam już znacznie gorsze filmy, które zasługiwałyby na notę 2/10.
Dla Lotu Feniksa daję 6/10. I polecam z czystym sumieniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones